Zadzwoń
Napisz
Opcje ustawień

Aktualności

Grant dla szpitala Olmedica Sp. z o.o. w Olecku

01 Luty 2023

Grant dla szpitala Olmedica Sp. z o.o. w Olecku

dostępności plus

Z radością informujemy o podpisaniu umowy z Ministrem Zdrowia na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Wdrożenie wybranych standardów dostępności szpitali w Olmedica w Olecku Sp. z o.o.” realizowanego w ramach działania 5.2 Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWER.05.02.OO-OO-0044/18, którego beneficjentem jest minister Zdrowia.

Wysokość przyznanego grantu to 1.872.992,59 zł, w tym 294.434,44 zł finansowane z budżetu państwa. Projekt nie wymaga wkładu własnego szpitala.

W ramach projektu wykonane zostaną następujące zadania i inwestycje zwiększające dostępność placówki dla osób ze szczególnymi potrzebami: wyremontowane zostaną trzy łazienki (oddział wewnętrzny oraz IP), poczekalnia dla pacjentów zostanie wyposażona w 60 wygodnych krzeseł z podłokietnikami. Zostaną zakupione stojaki do lasek i kul inwalidzkich, ergonomiczne fotele oraz wózki zabiegowe, przewijaki dla niemowląt, dwie ławki zewnętrzne. Oddziały zostaną wyposażone w domofony przywoławcze. Zostaną zamontowane tablice informacyjne zawierające schemat budynku w celu łatwego odnalezienia konkretnego miejsca przez pacjenta lub osoby towarzyszące.

W ramach komponentu cyfrowego planuje się m.in. dostosowanie istniejącej strony www do poziomu AA standardu WCAG 2.1, wyposażenie stanowisk pracy w komputery stacjonarne, komputery AIO, czytniki kodów kreskowych, tablety, laptopy. Rejestracja zostanie wyposażona w automat biletowy, kiosk multimedialny, bezprzewodowe telefony cyfrowe. Zostanie wdrożony system obsługi kolejek i rejestracji z elementami e-usług, posiadane systemy informatyczne zostaną zmodernizowane oraz doposażona zostanie serwerownia. Personel szpitala zostanie przeszkolony z kompetencji cyfrowych.

W ramach komponentu informacyjno-komunikacyjnego szpital zostanie wyposażony w pętle indukcyjne, zapewnione zostanie tłumaczenia na język migowy poprzez przeszkolenie pracowników rejestracji oraz zostaną zakupione tłumacze on-line.

Ponadto zakupiony zostanie następujący sprzęt i wyposażenie medyczne: przenośny aparat USG, mobilny aparat EKG, wózki dla pacjentów pediatrycznych, lampy operacyjne, bilirubinometr, holter ciśnieniowy z oprogramowaniem, detektor tętna płodu i inne. Nawiązana zostanie współpraca z NGO, która obejmie m.in. opracowanie procedur obsługi pacjentów ze szczególnymi potrzebami.

Zadania będą realizowane do 31.08.2023 r.

Aby obejrzeć animację, Kliknij Tutaj

plakat

plakat
Rozmiar: 227.35 KB Plik: pdf
Audyt wstępny
Rozmiar: File not found! Plik: pdf
© 2024 "OLMEDICA sp. z o.o. w Olecku" Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych Jellinek Tworzenie stron internetowych Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies